Kliknij tu jeśli chcesz bym odczytał Ci tę stronę
Tu strona dla niedowidzących
Działa od roku 1995
Wersja mobilna
Wersja mobilna
English
Po polsku
JANOCINSKI
Nowa Dęba, Polska
JANOCINSKI
Nowy Jork,USA
    Homepage   |   Ubezpieczenia  |   Inwestycje  |   Fundusze emerytalne   |   O firmie   |   Kontakt  |   Do pobrania   |   Linki   |   Mapa stron   |   Rekrutacja    
Strefa VIP

Informacje
dla klientów
o
wysokim statusie
Oferta ubezpieczeniowa
Oferta inwestycyjna
»  Na życie
»  Emerytalne
»  Komunikacyjne
»  Posagowe
»  Inwestycyjne
»  Terminowe
»  Inwestycje krajowe
»  Inwestycje
    zagraniczne

»  Inwestycje w USA
»  Fundusze strukturalne
»  Opodatkowanie
Opodatkowanie.
Sprawdź jakie podatki...
  więcej poniżej...
Emerytury
Proponujemy najlepsze ubezpieczenia emerytalne, podajemy ich koszty, planowane zyski oraz jak zawrzeć ubezpieczenie zapewniające przyszłą emeryturę.
Dowiedz się więcej...


Warning: readfile(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /srv/www/vhosts/janocinski.com/httpdocs/opodatkowanie.php on line 126

Warning: readfile(http://www.partner.egospodarka.pl/handler?m=exchangerate&a=getTable&key=82MQ34GN69JK&format=HTML&charset=ISO-8859-2&style=18&iframe=0&source=2¤cies=CHF%2CEUR%2CUSD&csize=big&r_qs=L29wb2RhdGtvd2FuaWUucGhw): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /srv/www/vhosts/janocinski.com/httpdocs/opodatkowanie.php on line 126
Dowiedz się więcej...
Dowiedz się więcej...
O nas
‣  O firmie
‣  Nasza filozofia
‣  Godziny urzędowania
‣  Kontakt
Ubezpieczenia
‣  Posagowe dla dzieci
‣  Turystyczne
‣  IKZE
‣  Odszkodowania
Inwestycje
‣  Fundusze inwestycyjne
‣  Plany emerytalne
‣  Forex
‣  Giełda papierów wartościowych
Inne
‣  Dojeżdżamy do klientów
‣  Słownik definicji
‣  Dokumenty (.pdf)
‣  Linki do innych stron
Nasze adresy:   w Polsce - ul. Rzeszowska 3, 39-460 Nowa Dęba, tel./faks: (15)8464029  ⁕  w USA - lucas@janocinski.com, Tel. (718)7556697


Ubezpieczenia »  Opodatkowanie zysków z ubezpieczeń  » 
Przeczytaj uważnie!
Opodatkowanie świadczeń       Zmniejsz czcionkę   Powiększ czcionkę

Czy świadczenia otrzymywane z tytułu umowy ubezpieczenia na życie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym oraz w przypadku ubezpieczeń z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym - podatkiem Belki?

Kwestie związane z podatkiem od dochodów kapitałowych, stanowiącego rodzaj zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych regulują przepisy art. 30a i 30b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Co do zasady oferowane przez zakłady ubezpieczeń ubezpieczenia na życie lub dożycie „w czystej postaci” są zwolnione z 19 % podatku od dochodów kapitałowych, powszechnie zwanego podatkiem Belki, natomiast umowy ubezpieczenia związane z funduszem kapitałowym, będące sposobem oszczędzania i gromadzenia środków na przyszłość już nie.

Inaczej mówiąc o tym, czy przy wypłacie świadczenia ubezpieczeniowego powinien być pobrany podatek dochodowy od osób fizycznych decyduje fakt, czy wypłacana przez ubezpieczyciela kwota wynika z inwestowania w ramach ubezpieczenia na życie, czy też nie. Nie ma tutaj większego znaczenia przyjęta przez ubezpieczyciela nazwa świadczenia. Jeśli zatem ubezpieczyciel wypłaca sumę ubezpieczenia, której wysokość nie jest określana na podstawie wartości jednostek na rachunku, lecz została określona kwotowo w polisie, to do wypłaty nie mają zastosowania przepisy ustawy o podatku dochodowym. Wysokość wypłacanej kwoty nie jest bowiem związana z inwestowaniem. Zazwyczaj opodatkowaniu nie podlegają świadczenia zdefiniowane jako ,,suma ubezpieczenia”, „suma wpłaconych składek”, „zwrot sumy wpłaconych składek w przypadku odstąpienia od umowy ubezpieczenia”, „przeniesienie wartości jednostek między funduszami w ramach tej samej umowy ubezpieczenia”.

Należy jednak podkreślić, że jeżeli dochodzi do wypłaty tzw. wartości polisy (czyli sumy wpłaconych składek powiększonej o zyski kapitałowe wypracowane przez ubezpieczyciela) sam zysk z takiej polisy podlega opodatkowaniu.

Powrót do strony głównej   Powrót do góry strony
Tu może być Twoja reklama - zadzwoń do mnie
Projekt, wykonanie i hosting Tissot Media Group Szwajcaria
Copyright @ 2011-2018 by Janocinski.com
Dołącz do nas na Facebooku